Styczeń 11, 2020
Sztuka Odpoczynku Vol. 3/3
25/01/20
godz. 15:00 – 18:30
Beata Waszczykowska
Zimą jest zimno i ciemno…wielu z nas niezbyt dobrze znosi tę porę roku, zwłaszcza w takiej odsłonie jak ostatnimi czasy, czyli raczej „po jesiennemu”. Można być teraz trochę mniej entuzjastycznie nastawionym do codzienności i to jest naprawdę ok:)
Proponuję wykorzystać ten okres na świadome spowolnienie i regenerację – na ostatniej części tryptyku o odpoczynku na pewno będzie na to przestrzeń.
Znalazłam ostatnio takie stwierdzenie, że zwolnienie
( spowolnienie) jest jednocześnie obudzeniem ( przecieraniem oczu naszej uważności) i zgadzam się z nim w 100% !
Pamiętam lekcję tenisa ziemnego, gdy wielokrotnie nabiegałam na piłkę i nie udawało mi się wówczas precyzyjnie jej skierować w miejsce , w które celowałam…Dopiero zatrzymanie się tuż przed odbiciem dawało mi szansę na odpowiednie ustawienie ciała, ręki i …Bach! piłka leciała tam, gdzie chciałam !
W życiu to się bardzo przydaje – gdy ciągle biegniemy, „robimy”, śpieszymy się, nadganiamy, tracimy precyzję wybierania kierunku, widzenia najważniejszych potrzeb, łączności z MIŁOŚCIĄ w ogóle! Dystans z poziomu wypoczętej głowy i zregenerowanego ciała jest nieoceniony w realizowaniu i przeżywaniu życia ! Nasze reakcje na te trudniejsze momenty także są wówczas inne – zdarza się ta magiczna mikrochwila wyboru naszej reakcji, wzięcia oddechu i puszczenia…
Program tej części będzie wypełniony pozycjami jogi restoratywnej w połączeniu z medytacyjnym nastrojem i recytacją mantr ( wybrane specjalnie do tej sesji ), oddechem Nadi Sodhana, Bramarhi i jak zawsze – sesją Jogi Nidry – Medytacją Przebudzającą.
Jeśli czujesz, że to może Ci się przydać, chcesz posmakować innego wymiaru Bycia w asanie to bardzo serdecznie zapraszam.

PROGRAM:
15:00 – 16:30 joga restoratywna z recytacją mantr
16:30 -17:30 pranajama na przywrócenie równowagi psychofizycznej i energetycznej
17:30- 18:30 joga nidra – medytacja przebudzająca

KOSZT : 65 zł

ZAPISY:
recepcja szkoły YCŁ,
yoga@yoga.net.pl,
tel. 42 633 33 06
tel. 606 270 204 Beata
Proszę w celu rezerwacji miejsca o wpłatę całości kwoty w recepcji lub na konto, podane poniżej. Jest to podyktowane ograniczoną liczbą miejsc, a chętnych w poprzednich edycjach było wielu i chciałabym aby wszyscy szczerze zainteresowani mogli skorzystać z warsztatów.
PKO BP 9110 2033 5200 0016 0201 0760 17 z dopiskiem
” nazwisko + sztuka odpoczynku”

DODATKOWE INFORMACJE:
* weź ze sobą ciepłą bluzę, skarpety, ulubiony koc,
* w trakcie sesji nie spożywamy napojów ale można pomiędzy częściami wypić kilka łyków ciepłej wody, natomiast po zakończeniu warsztatów zachęcam do wypicia sporej ilości ciepłej wody – ułatwia to układowi nerwowemu „nowe ułożenie się” po praktyce
* poziom trudności jest odpowiedni dla wszystkich, choć zrozumienie sposobu wykorzystania pomocy i ich właściwego układania na pewno będzie pomocne w sprawnym przechodzeniu z pozycji do pozycji
* po zakończeniu zapraszam na herbatę, owoce i małą słodkość

Do zobaczenia!
Beata Waszczykowska