Beata Waszczykowska – założycielka centrum

Certyfikowany, dyplomowany nauczyciel według metody B.K.S. Iyengara w stopniu Intermediate Junior III, Certyfikowany Zen Coach.

Jogę wg metody BKS Iyengara praktykuje od 2000r. a od 2002r. prowadzi zajęcia. Nauczycielem, który otworzył „drzwi” do nauczania był Konrad Kocot a mentorem wzrastania i dojrzewania jako człowiek i nauczyciel – Jurek Jagucki. Nieustannie uczy się u najwybitniejszych nauczycieli tj. rodzina Iyengarów ( Geeta, Prashant, Abijata) podczas miesięcznych kursów dla nauczycieli w Instytucie Jogi RIMYI w Punie w Indiach,oraz Rita Keller, Lois Steinberg, Faeq i Corin Biria, Dean Lerner, Manuso Manos, Carrie Owerko i inni w kursach w kraju i zagranicą.
Interesuje się aspektem terapeutycznym w jodze i w tym kierunku zmierza jej dalszy rozwój. Absolwentka AWF w Warszawie i dydaktyk SWFiS UŁ. Absolwentka rocznego treningu Zen Coachingu oraz wielu kursów związanych z rozwojem osobistym.
Prywatnie spełniona, ale ciągle poszukująca nowych doświadczeń, aktywna kobieta. Mama dwóch wspaniałych synów, z otwartym sercem i radosnym podejściem do życia.

www.beatawaszczykowska.pl | FB : Personal Yoga Teacher | tel. 606 270 204


Jolanta Motyl – założycielka centrum

Certyfikowany, dyplomowany nauczyciel według metody B.K.S. Iyengara w stopniu Intermediate Junior II, Certyfikowany Zen Coach.

Jogę praktykowała pod okiem Konrada Kocota, Jurka Jaguckiego, Kasi Pilorz. Uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez najwybitniejszych nauczycieli polskich i zagranicznych: Konrada Kocota, Jurka Jaguckiego, Kasię Pilorz, Geetę Iyengar, Lois Steinberg, Ritę Keller, Corin Biria, Carrie Owerko. Regularnie praktykuje jogę w trakcie miesięcznych kursów w Ramamani Iyengar Memorial Institute w Punie, w Indiach.
Absolwentka AFW w Gdańsku. Absolwentka rocznego treningu Zen Coachingu oraz uczestniczka kursów Art of living, metody Silvy, NLP. Dydaktyk w SWFiS UŁ.
Na co dzień radosna, uśmiechnięta, pełna optymizmu kobieta. Pełna ciepła, ceniąca rodzinne i przyjacielskie relacje, empatyczna i otwarta na ludzi.

FB: Jolanta Motyl | tel.: 501 387 973


Tomasz Kucharski

Certyfikowany, dyplomowany naucztyciel według metody B.K.S. Iyengara w stopniu Intermediate Junior II.

Od 2003 prowadzę zajęcia na różnych poziomach oraz grupy dla osób z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, bioder, barków, itd. Moim pierwszym nauczycielem był Michał Szczepanik. Następnie praktykowałem w Wielkiej Brytanii, gdzie rozpocząłem nauczanie jogi. Ukończyłem 3-letni kurs nauczycielski u Konrada Kocota w Krakowie, a następnie kurs na kolejny stopień u  Katarzyny Pilorz. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w warsztatach u polskich i zagranicznych nauczycieli takich jak: Jurek Jagucki, Konrad Kocot, Kasia Pilorz, Romek Grzeszykowski, Jaki Nett, Lois Steinberg, Rita Keller, Marina Jung, Gulnaaz Dashti. W roku 2012 i 2014 pogłębiałem praktykę w Instytucie Yogi w Punie (RIMYI). Ale nie tylko jogą człowiek żyje. Można mnie spotkać w miejscach, w których da się używać snowboardu, latawców lub butów wspinaczkowych lub wszędzie tam, gdzie da się pograć w brydża i… praktykować jogę.


Leszek Karczewski

Dyplomowany nauczyciel według metody B.K.S.Iyengara w stopniu Intermediate Junior I.

Jogę praktykuje od 2003 r. pod kierunkiem Ewy Szymoniak (Intermediate Junior II), od 2008 r. pod kierunkiem Romana Grzeszykowskiego (Intermediate Senior I), któremu asystował podczas kursów nauczycielskich. Uczestnik warsztatów najbardziej doświadczonych polskich nauczycieli, m. in. Jurka Jaguckiego (Intermediate Senior III), w tym klas terapeutycznych, Konrada Kocota (Intermediate Senior II), Roberta Spicy (Intermediate Senior I). Zwolennik intensywnej, fizycznej pracy na macie. Zwolennik praktykowania tych właśnie pozycji, na które nie ma się ochoty. Zwolennik twierdzenia, że dopiero siódmy jęk „nie mogę” jest prawdziwy. Poza matą: doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego, szef edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi.


Anna Jadko

Dyplomowany nauczyciel według metody B.K.S.Iyengara w stopniu Intermediate Junior I.

Zajęcia jogi prowadzi od 2009 roku. Szczególnie interesuje się zagadnieniami związanymi z jogą dla kobiet i jogą terapeutyczną. Prowadzi specjalne sesje dla Kobiet w ciąży i połogu ( Joga Mama).
Ukończyła kursy nauczycielskie z zakresu jogi w Moskwie (Elena Ulmasbajewa) oraz w Krakowie (Konrad Kocot). Absolwentka Moscow State University na wydziale psychologii.
 „Przed spotkaniem jogi, robiłam wiele różnych rzeczy…studiowałam ekonomię, pracowałam i nie bardzo wiedziałam czego chcę. Gdy zaczęłam praktykować, życie zaczęło zmieniać się wyraźnie, nadając nowe kierunki mojego rozwoju… skończyłam studia psychologiczne i kursy nauczycielskie jogi. Teraz uczę i konsultuję, czym zajmuje się w rożnych dziedzinach moja rodzina od pokoleń. Joga uczy nas słyszeć i rozumieć siebie, dzięki czemu możemy odnaleźć swoją drogę i nie bać się zmian. Wiem, że za każdym pięknym słowem stoi praktyka, przekazuję to na co dzień moim uczniom.”

FB: Anna Jadko | Mail: jadko@mail.ru | tel: 506 126 809


Aleksandra Zdziechowska

Dyplomowany nauczyciel według metody B.K.S Iyengara w stopniu Intermediate Junior II

Absolwentka PŁ Wydziału Budownictwa Architektury i Inżynierii środowiska.

Pierwszy kontakt z jogą miałam dzięki Ewie Szymoniak ( Intermediate Junior II ) której pasja do jogi, przeniosła się i zaczęła wzrastać również we mnie.Pierwszy raz stanęłam na macie, w trosce o swoje zdrowie. Godziny spędzone przed komputerem oraz świadomość braku jakiejkolwiek aktywności fizycznej obudziła we mnie przerażającą wizję przyszłego życia. To dramatyczne wyobrażenie i brak zgody na byle jaki styl życia ukierunkowały działania na kolejne lata życia. Zmieniłam dotychczasowe nawyki, a dzięki spotkanym na co dzień ludziom, którzy stali się moją inspiracją rozpoczęłam świadomą transformację. Z prawdziwą pasją poznaję kolejne osoby i przyglądam się im, a narzędzie jakim jest joga pozwala zawierać nowe znajomości i zdobywać kolejne doświadczenia. Nieustająco podnoszę swoje kwalifikacje i dlatego chętnie biorę udział w asystowaniu w kursach nauczycielskich oraz w warsztatach wyjazdowych u nauczycieli zarówno z Polski (Roman Grzeszykowski, Jerzy Jagucki, Konrad Kocot, Robert Spica, Gerard Szymański, Katarzyna Pilorz, Magdalena Kapela, Bartłomiej Miklas) jak i z zagranicy (Corine Biria, Rita Keller, Abhijata Sirdhar Iyengar – wnuczka B.K.S.Iyengara, ks. Joe Pereira, Lois Stainberg, Marina Jung, Angie Święc).Niezależnie czym się zajmuję łączę pracę i pasję angażując się całą sobą w to co robię.Na co dzień chcę być pełna radości, optymizmu i wewnętrznego spokoju, co przychodzi podczas precyzyjnej pracy z ciałem. W samej praktyce jogi fascynuje się poznawaniem i odkrywaniem siebie, szukaniem połączeń oraz przekraczaniem własnych granic zarówno w ciele jak i umyśle. Cudownie jest znaleźć sposób na siebie, który daje spokój, harmonię oraz siłę do działania w codziennych zmaganiach.Na ścieżce którą wybrałam, każdego dnia uczę się akceptacji ciągłych zmian, co daje poczucie jedności z tym co jest, a praca z ludźmi na macie, rozwija uważność, wyrozumiałość oraz pokorę,za co dziękuję z głębi serca.


Anna Wolska

Przez ostatnie dwa lata spełniałam marzenie o podróży dookoła świata. Teraz mam szanse spełnić marzenie o byciu nauczycielem jogi i dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem zebranym w ostatnich latach mojej praktyki.
W Polsce zaczęłam od szkoły Iyengara, w Australii rozkochałam się w vinyasa flow, w USA poznałam hot yoga, Tajlandia rzuciła mi wyzwanie power yoga, w Malezji podczas Vipassany zrozumiałam moc medytacji a w Indiach odkryłam pranayame, ayurvede i sięgnęłam do głębokich źródeł jogowej filozofii.

Joga była od początku mojej dwuletniej podróży moją wierną przyjaciółką, która łączyła mnie z dobrymi ludźmi i pięknymi duszami. Moja podróżna mata wycierała hostelowe pokoje „dorms”, hotelowe korytarze, tarasy, dachy, dworce autobusowe, pokłady łódek i promów, lotniska, plaże i trawniki by w końcu zawitać w prawdziwej światowej stolicy jogi – Rishikash i odbyć ze mną miesięczny kurs, który nie tylko dał mi tytuł nauczyciela i podstawy do tego by jogą się dzielić ale który zmienił moje patrzenie na jogę i na samą siebie.


Współpracują również z nami:
Ewa Grabarczyk ( Intro II), Zbyszek Majer ( Junior II)